Kombi Bakımı Ve Petek Temizliği

Kombi Bakımı Ve Petek Temizliği

Kombi bakımı ve petek temizliği denildiği zaman akla iki farklı işlem gibi gelmekte olmasına karşın kombi tesisatı içerisinde birçok sistem yer almakta olup petek sistemi ısınması da bu sistemler içerisinde yer almaktadır. Kombi bakımı sene de en az bir kez yapılması gereken bir husus olup, kombi firmaları, yetkili servisler tarafından nedenleri açıklanmıştır. Kombi bakımı yapılacak olan mekana giden yetkili servis personeli öncelikle tesisat, kombi, vana ve peteklere bakarak herhangi bir kaçak olup olmadığına bakılır. İlk olarak kombinin herhangi bir noktasında dış ilave olup olmadığına bakılarak kombinin doğru çalışmasını tehdit eden herhangi bir nokta olup olmadığı kontrol edilmekte olup düzenlenmesi ya da ilave edilmesi gereken ek parçalar var ise gerekli olan onarım için kombi kullanıcıları bilgilendirilir.

Daha sonrasında ise tesisat içerisinde yer alan bir kaçak olup olmadığı tespit edilir. Tesisat üzerinde herhangi bir kaçak olması sistem içerisindeki suyun sürekli yeni su ilavesi almasına ve oksijen ile buluşan tesisatın korozyona uğraması engellenmek istenir. Kombi girişinde bulunan pislik tutucular ya da filtreler temizlenerek sistem içerisindeki suyun dolaşımını sekteye uğratması engellenmiş olur. Bu şekilde radyatörlerin tam olarak ısınmama sorunu ortadan kaldırılmış olur. Kombi içerisinde yer alan elektrik bağlantıları kontrol edilerek oluşması muhtemel olan arızaların önüne geçilmek istenir. Daha sonrasında ise kombinin ateşleme sistemine bakılarak herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli kontrolleri sağlanır.

Kombi bakımı içerisinde bazı durumlarda petek temizliği de olabilmektedir. Petek temizleme işleminde herhangi bir şekilde mekan kirletilmesi yaşanmamaktadır. Petek temizliği herhangi bir sorun tespit edildiği takdirde yapılmakta olup periyodik kombi bakımı kapsamında sürekli gerçekleştirilen bir durum değildir. Ancak kombi bakımı sırasında ısınmayı engelleyici bir durum tespiti sonrası gerçekleştirilir. İki aşamalı olarak yapılmakta olan temizlik üst ve alt boru sistemlerinin temizliği için kullanılmaktadır. Eğer siz de Konya’da yaşıyorsanız alanında öncü firma Enerji Teknik ve profesyonel ekibi ile her türlü kombi bakım ve onarım işlemlerinizi yedi gün yirmi dört saat içerisinde ulaşarak kolayca ve güvenli bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Call Now ButtonAcil Kombi Tamir Hattı